اهمیت متن پیوندی (Anchor text ) در بهینه سازی سایتها در موتورهای جستجو

که چنین کلمه ای به هیچ وجه در این صفحه استفاده نشده است ( نه در متن صفحه , نه در عنوان و ... ) و با تحقیق و تفحص بیشتری می توان به این نکته دست یافت که تعداد زیادی از وبلاگ نویس ها از متن پیوندی miserable failure برای لینک دادن به این صفحه استفاده کرده اند.
Google bomb از کارایی ترکیبی یک متن پیوندی با هزاران لینک سود میبرد.
در یک اتفاق مشابه فوق با کلمه Computer و SERP کلمه Computers درگوگل درحال رخ دادن است. از ژانویه ۲۰۰۵ ، با جستجوی کلمه Computer درگوگل سایت www.dell.com را به عنوان ۱۰ نتیجه مهم و با جستجوی کلمه کامپیوترها سایت www.compaq.com را به عنوان ۱۰ نتیجه مهم رتبه بندی میکند. با نگاه کردن به Source این دو صفحه و بررسی استفاده از کلمه کامپیوتر یا کامپیوترها را به ترتیب آشکارمیکند که متن پیوندی چقدر موثر است ؟
از آنجائیکه ۳۷۱ میلیون صفحه برای نتایج جستجوی کلمه Computer و ۱۵۰ میلیون صفحه برای نتایج جستجوی کلمه Computers و این نکته که این دو کاملاً تجاری و رقابتی هستند ( رقابت شدید ) , دلیلی که این دو سایت معمولا دارای رتبه بالایی در SERP هستند چیزی نیست به جز قدرت متن پیوندی . ما ازطریق آزمایش و سایتهای واقعی دریافتیم که متن پیوندی تقریباً همیشه یکی از فاکتورهای تصمیم گیرنده برای رتبه صفحات در SERP است.
یک سایت میتواند با یک بهینه سازی خوب ، خوب کار بکند ، اما استفاده نادرست از چند متن پیوندی نامناسب در لینکها می تواند این بهینه سازی را زیر سوال برده و در آینده نتایج خوبی را شاهد نباشیم . زمانی که شما یک سایت کاملاً بهینه سازی شده دارید ( تعداد زیادی از صفحات و محتوای غنی از کلمه کلیدی ) و استفاده خوبی از متن پیوندی بین صفحاتتان و سایتهای دیگر به سایت شما کرده اید , اینجاست که در SERP رتبه خوبی خواهید داشت.
● چگونه به طور موثر از متن پیوندی استفاده کنیم ؟
کاربرد متن پیوندی , محتوایی لینک را به صفحه لینک گیرنده نسبت می دهد , به این معنی که اگر شما بتوانید صفحات مرتبط را به هم با متن پیوندی مناسب لینک کنید , آن صفحات درSERP مربوطه شان خیلی بهتر ظاهر خواهند شد. اکثر صفحات در سایت IRSEO از اضافه کردن کلمه بهینه سازی یا ارتقا رتبه سایت سود میبرند و از اینرو اضافه کردن لینکی از هر صفحه از سایت با استفاده از متن پیوندی غنی از کلمات کلیدی دیگر یک بهینه سازی مناسب را در پی خواهد داشت.

سئو

/ 2 نظر / 65 بازدید
مدیر کافی نت تسنیم پاوه

با سلام به مدیر محترم وبلاگ بابت وبلاگ زیبای شما مدیر کافی نت تسنیم واقع در پاساژ جدید یاس رو به رو مسجد شهداء دوست عزیز آدرس وبگاه مارو اگه قابل دونستید لینک فرمایید وبلاگ کافی نت http://www.tasnimqurane.mihanblog.com

هورامان

سلام زبان هورامی در خطر نابودی است برای پاسداری از زبان کهن هورامی ما را یاری کنید