پاوه

جاذبه‌ها

کوه شاهو و غارهای قوری‌قلعه و غار کاوات از جاذبه‌های طبیعی این منطقه هستند. از زیارتگاه‌های پاوه می‌توان به آرامگاههای سید (سید عبیدالله یا کوسه هجیج) برادر امام رضا، سلطان اسحاق از سلاطین مذهبی پیروان دین یارسان ، آرامگاه سید محمود اصفهانی جد سادات سرده پاوه، آرامگاه حاجی عوض عارف اهل سلوک و آرامگاه شیخ محمد عزیز قادری نجار و شیخ محمد خالصی از مرشدان اهل طریقت اشاره کرد. از جاذبه‌های دیگر شهر پاوه می‌توان به کوه آتشگاه (آتشکده) اشاره نمود که جایگاه زیارت زرتشتیان بوده و به مدت ۸۰۰ سال آتش آن روشن بوده‌است. این شهر در میان دو کوه به اسم شاهو و آتشگاه بنا شده‌است.

/ 3 نظر / 33 بازدید
دعوت مدارس اهل سنت به مناظره

سلام عمرتان طولانی و سرشار از ششششششششششششششششششادی باد. تحقق وعده الهی : - به راستی از کجا می توان فهمید که در 14 قرن گذشته هیچ تغییری در قرآن رخ نداده است و این کتاب دچار تحریف نشده است ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ هر چند در این خصوص دلایل متعددی وجود دارد، اما ساده ترین آنها « عدم وجود تفاوت در بین قرآن های موجود در نقاط مختلف دنیا » می باشد. برای مثال: اگر قرآن در امریکا دچار تحریف و تغییر می شد، امروز حداقل باید دو قرآن متفاوت در دنیا وجود داشت. و قرآنی که مورد قبول مسلمانان آن کشور می باشد، باید با قرآنی هایی که در ایران و سایر نقاط دنیا وجود دارد – حداقل در یک آیه – تفاوت می داشت. حال آنکه اگر دقت نمایید متوجه خواهید شد که بعد از گذشت چهارده قرن از ظهور اسلام و علی رغم تعدد مذاهب اسلامی و نیز دسیسه های بدخواهان این دین آسمانی، تنها و تنها یک قرآن مورد توجه و اتفاق تمام مسلمین جهان می باشد. و باید گفت که: « خداوند به وعده خود، در خصوص عدم تحریف کتاب آسمانی اش عمل کرده است.»

سوما فتحی

سلام مطلبتون خیلی قشنگه. امیدوارم همچنان پایدار باشید. راستی درمورد جمعیت پاوه چیزی نمی یاره؟؟ موفق باشید...

سوما فتحی

سلام خسته نباشید وبلاگتون واقعا عالیه. من خیلی شرمنده شدم گرفتاری هایی پیش اومد ونتونستم بهتون سربزنم ولی امیدوارم که دلخور نشده باشین و همواره از راهنمایی هاتون بهره مند بشم. موفق باشید...